Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data01/virt91643/domeenid/www.alfamodum.ee/htdocs/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data01/virt91643/domeenid/www.alfamodum.ee/htdocs/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data01/virt91643/domeenid/www.alfamodum.ee/htdocs/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Kuidas hoolitseda köögimööbli eest – Alfamodum

Kuidas hoolitseda köögimööbli eest

Kööki nimetatakse maja südameks, ja sel ütlusel on tõepõhi all. Seetõttu tuleb täie tõsidusega suhtuda mitte üksnes köögi kujundamisse ja köögimööbli ning olmetehnika ostmisse, vaid ka nende eest hoolitsemisse. Õiges köögis on mugav töötada ja mõnus puhata. Kui soovite, et teie köök säilitaks pikkadeks aastateks oma esialgse värskuse, tuleb järgida teatud kasutuseeskirju ja pidada kinni üldistest hooldusjuhistest.

Valgus

Kaitske köögimööblit otsese päikesevalguse eest. Päikesevalguse pidev mõju köögimööblile võib esile kutsuda selle osalisi värvimuudatusi. Kui peaksite tulevikus otsustama mõningate mööbliesemete väljavahetamise või juurdeostmise kasuks, võivad värvierinevused vägagi silmatorkavaks osutuda. Mööbli kvaliteeti selles süüdistada ei saa.

Temperatuur

Kõrged või madalad temperatuurid ja järsud temperatuurikõikumised võivad mööblitooteid või nende komponente tõsiselt kahjustada. Mööbliesemed peaksid  paiknema vähemalt 1 m kaugusel soojusallikatest. Soovitatavaks temperatuurivahemikuks ladustamise ja/või kasutuse käigus on +10 °С — +25 °С. Ärge asetage mööblile tuliseid esemeid (triikraud, keeva veega anum vms.) ja kaitske neid soojuskiirguse allikate (võimsad lambid, varjestamata mikrolainekiirgurid vms.) pikaajalise mõju eest.

Niiskus

Soovitatav suhtelise õhuniiskuse tase mööblieseme asukohas on 60%-70%. Köögimööbli asukohaks olev ruum ei tohiks olla liiga niiske. Ajapikku avaldab see halba mõju mööblitoodete või nende elementide seisundile. Kui liigset niiskust ei õnnestu vältida, tuleks kasutada õhukuivateid või -niisuteid soodsa keskkonna loomiseks/suhtelise õhuniiskuse normaliseerimiseks.

Mööbli pind peab alati olema kuiv. Kasutage niiskuse eemaldamiseks puhast pehmet lappi (flanell, kalev, plüüs, kalingur). Tööpindade (lauad, kraanikausid jms.) eest hoolitsemisel tuleks reeglina kasutada pehmet niisket lappi, poroloonist švammi või spetsiaalseid harjasid; vajadusel on lubatud kohaste puhastusvahendite kasutamine. Soovitatav on puhastada köögimööbli mis tahes pinda võimalikult ruttu pärast selle määrdumist. Kui jätate mustuse mõneks ajaks tähelepanuta, tõuseb oluliselt plekkide ja laikude tekke ning mööblitoodete ja nende osade kahjustamise oht.

Raskesti eemaldatava mustuse korral soovitame kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, mida tänapäeval on saadaval piisavalt laias valikus, ning mis lisaks kohastele puhastusomadustele avaldavad poleerivat, kaitsvat, konserveerivat, lõhnastavat vms. kasulikku toimet. Niisugusel juhul tuleb järgida puhastusvahenditootjate juhiseid nende kasutamise korra ja valdkonna osas (millistele pindadele ning materjalidele need mõeldud on). Erivahendite puudumisel on hooldamiseks (puhastamiseks) lubatud kasutada ka väheses koguses neutraalse pesuvahendi nõrka vesilahust (nt. 2% pesuvahend, 98% vesi). Mis tahes puhastustoimingute lõpetamisel tuleb ära kuivatada (kuivaks pühkida) köögimööbli kõik märgpuhastatud pinnad. Soovitame pöörata tähelepanu sisepindadele ja ventileerimata osadele,  kaugematele soppidele ning ühenduspunktidele. Puhastamiseks soovitame eelkõige kasutada pehmet lappi või seemisnahka, mida on enne kasutamist niisutatud ja hoolikalt kuivaks väänatud. Puhastamiseks ei tohi mingil juhul kasutada kõvasid puhastusvahendeid (kraabitsad, plast-või metallkiudkattega švammid). Niisked pinnad tuleb pärast puhastamist alati hoolikalt kuivatada (kuiva lapiga üle pühkida). Vältige vee sattumist detailide, tööpindade või servade ühenduskohtadesse. Põranda pesemisel vältige vee sattumist soklipindadele. Pidage meeles, et sokleid on küllaltki lihtne maha võtta ja uuesti paigaldada.

Agressiivsed keskkonnad ja abrasiivsed materjalid

Agressiivsed vedelikud (happed, leelised, õlid, lahustid jms.) tuleb iga hinna eest köögimööblist lahus hoida, sest keemiliselt aktiivsete ühenditega tekkivad reaktsioonid võivad kahjustada teie vara või tervist. Samuti tasuks meeles pidada, et mõningad puhastusvahendid võivad sisaldada suurtes kogustes agressiivseid keemilisi aineid ja/või abrasiivseid koostisosi. Köögimööbli puhastamine niisuguste vahenditega on rangelt keelatud!

Lakitud pinnad

Pidage meeles, et köögimööbli kõigi lakitud pindade värvitoon võib aja jooksul muutuda, mitte üksnes kliimatingimuste, ümbritseva keskkonna ja hooldamise mõjul, vaid ka valguse toimest tulenevalt. Soovitame kasutada puhastamiseks peamiselt kuiva pehmet lappi või seemisnahka ja spetsiaalseid puhastusvahendeid, mis sageli sisaldavad poleerivaid aineid. Lakitud mööblipindade hooldamiseks võib kasutada vahasid, mis reeglina omavad ka puhastavat toimet. Sealjuures ei tohi köögimööbli poleerimiseks (puhastamiseks) kasutada vahasid (või muid olmekeemiatooteid), mille korral on vastunäidustatud kokkupuude toiduainetega – tutvuge hoolikalt niisuguste toodete etiketiga!

Puitpinnad

Pidage meeles, et köögimööbli kõigi puitpindade välimus võib aja jooksul muutuda, mitte üksnes kliima ja ümbritseva keskkonna tingimuste mõjul, vaid ka omaniku hooldusest tulenevalt. Looduslikust puust ja spoonist mööbel on midagi erilist. See nõuab hoolt ega talu kiirustamist. Tavalised „seebilahused“ niisuguse mööbliga kokku ei sobi. Tarvis on lakitud loodusliku puidu eest hoolitsemiseks mõeldud erivahendeid.

Graniit- ja marmorpinnad

Võtke arvesse, et marmori ja graniidi näol on tegu „elavate“ materjalidega, millele on omane suur hügroskoopsus (kalduvus niiskust imada). Seetõttu tuleb arvestada kuivamisjälgede ja mahapestamatute plekkide ohuga.

Lisaks üldistele hooldustingimustele (vt. ülal) soovitame kasutada köögimööbli rasvatustamiseks vajaduse korral denatureeritud piirituse lahust.

Aeg-ajalt tuleks pindu nende kaitsmiseks töödelda marmori ja graniidi jaoks mõeldud spetsiaalsete hüdrofoobsete vahenditega. Niisuguste vahendite pealekandmise järel ja pindade uuesti kasutuselevõtmise eel tuleks need pehme kuiva lapiga hoolikalt üle pühkida. Kõik märgunud pinnad tuleb puhastamise järel alati hoolikalt kuivatada.

Metallpinnad

Puhastamiseks ei tohiks kasutada abrasiivse või korrodeeriva toimega vahendeid; keelatud on metallkiud- või ‑laastkattega švammid. Pindade puhastamise järel tagab kena läike poleerimine pehme kuiva lapiga.

Klaaspinnad

Ennekõike tasub meeles pidada, et klaaspinnad on haprad ja võivad löögi mõjul puruneda. Ärge asetage klaaspindadele raskeid esemeid ja kaitske neid löökide eest. Puhastamiseks kasutage spetsiaalseid klaasipuhastusvahendeid. Puhastamiseks ei tohiks kasutada abrasiivse toimega vahendeid; keelatud on metallkiud- või ‑laastkattega švammid.

Elektrilise olmetehnika kasutamine

Mööblitoote koosseisu kuuluva elektrilise olmetehnika ja tarvikute kasutamiseks, hooldamiseks ja puhastamiseks soovitame lugeda läbi tootjafirmade poolt kaasapandud vastavad kasutusjuhendid ning järgida neis sisalduvaid suuniseid.

Demos

Layout

Wide
Boxed